** Oldferror ** jiriS **Příznivcům starších aut:          Koště Anny Šochové      Kvalitní voda v Karlovarském kraji
        Zajímavé weby:           VW oldies club             Zajímavé počtení i rady                      Voda s dovozem zdarma         
     HLAVNÍ STRÁNKA                                                      KONTAKT               
     PÍSKAČ -technický popis -návod k použití -návod-instalace -zkušenosti           -fotogalerie         
     TRIPLINK -technický popis-návod-instalace

Pískač

Odhání a ruší hlodavce, kuny a lasičky

Použití:

Ochrana místností, sklepů, půd, automobilů před hlodavci, kunami a lasičkami. Vysoký akustický výkon způsobí, že se hlodavci takto chráněným místům vyhýbají. Pískač je určen do krytých prostorů. Osvědčilo se chránit "vstupní" místnost, odkud se myši dostávají dále do domu (více v části Zkušenosti). Doporučuji kombinovat s dalšími způsoby likvidace hlodavců, jako jsou návnady nebo klasické pasti. Do nich se díky pískači snáze nechají chytit a zároveň máme přehled o četnosti výskytu těchto domácích miláčků.

Pískač je mikročipem řízený zdroj zvuku na hranici ultrazvuku. Použití mikroprocesoru umožňuje řídit plašení podle několika schémat (programů) a zvyšuje tak univerzálnost jeho využití. Generátor zvuku pracuje ve spínacímu režimu s vysokým obsahem harmonických kmitočtů. Složka harmonických kmitočtů zkresluje a znepříjemňuje vydávaný tón. Pískač pracuje na hranici slyšitelnosti pro lidské ucho. Podle zkušeností lidé, kteří dobře slyší, pískot považují za velice nepříjemný, ti, kdo vyšší kmitočty už neslyší, vnímají jen šum. Přesto i jim je "poslech" pískače velice nepříjemný, může způsobit i bolení hlavy. Proto není vhodné zařízení zapínat v místech, kde současně pobývají lidé. Podle zkušeností psům, kočkám ani koním pískač nevadí, ale není dobré, aby přímo na ně byl reproduktor namířený. Lépe je používat pískač odděleně nebo v dostatečné vzdálenosti od zvířat.

Zleva pro vestavbu do automobilu, do zásuvky zapalovače, do sítě

Pískot je generovaný v krátkých a delších intervalech s různě dlouhými mezerami. Tyto různě dlouhé série pískání a klidu se zdánlivě chaoticky mění. V základním programu Nepřetržitý běh se kombinace opakují po 30 minutách.
Jednotlivé programy do toho vnášejí další změny, které zvyšují neočekávatelnost dalšího pískání. Přerušované pískání umožňuje sluchu hlodavce, aby ve chvílích ticha opět zvýšil citlivost (nezvykl si na zvuk). Přerušované pískání snižuje spotřebu zařízení. To je důležité při použití v automobilu, aby nebyl akumulátor nepřiměřeně vybíjený.